FAQ Powrót na stronę główną
zadaj pytanie:
imię:  
nazwisko:  
adres e-mail:  
pytanie:  
           


facebook_logo_polub_nas___male.jpg BIRKO - czapki dla dzieci7. HURT - Jaki VAT jest doliczany do czapek? Czy wszystkie mają ujednolicony VAT? A jeśli nie, to proszę o wskazanie, które czapki objete są 7% VAT. a które 22% podatkiem? (2008-03-04)

To już ostatnie dni, kiedy mamy niektóre modele czapek z VAT 7%. Od 1 kwietnia 2008 najprawdopodobniej wszystko to się zmieni i wszystkie czapki będą z VAT 22%. Do tego czasu część czapek przeznaczonych dla niemowlaków sprzedajemy jeszcze na 7% VAT. Są to wszystkie modele, które posiadają rozmiar XS(42/44) i generalnie są wiązane pod szyją. W katalogu WIOSNA-LATO 2008 to modele ze strony nr 1, częściowo z nr 3 (743, 740) i częściowo ze strony nr 4 (771, 654, 655, 744, 656, 697, 696).
Wszystkie pozostałe to 22%, także: opaski, chustki, stojaki, stroje kąpielowe i kąpielówki.


6. HURT/DETAL - Mam pytanie: czy istnieje możliwość kupienia wyrobów Państwa firmy na terenie Łodzi?

Oczywiście, siedziba naszej firmy mieści sie przy ul.Demokratycznej 117 w mieście Łodzi. Na podstronie: kontakt umieszczony jest plan miasta wraz z lokalizacją. Pracujemy w godzinach od 8.00.-16.00. w dniach pn.-pt. Przeważnie jesteśmy dłużej, ale trzeba się wtedy umówić telefonicznie (patrz: kontakt).


5. HURT - Jakie są terminy realizacji zamówienia?

Z uwagi na to, że w branży "czapkarskiej" występują już tylko dwa bardzo krótkie okresy skomasowanych zamówień: marzec/kwiecień i wrzesień/październik klient musi być przygotowany na to, że w tych okresach WIĘKSZE zamówienia mogą być realizowane w bardzo długim czasie od 3 do 6 tygodni. Małe zamówienia staramy się realizować na bieżąco, pod warunkiem, że towar jest akurat dostępny. Na początku każdego sezonu większość kolekcji jest dostępna od razu, w miarę upływu czasu niektóre modele się wykruszają i nie są już doszywane. Wersja elektroniczna katalogu jest zawsze do pobrania wcześniej niż wersja rzeczywista, dlatego warto być zalogowanym klientem BIRKO by móc wcześniej obejrzeć kolekcję i od razu móc zamawiać.


4. HURT - Jakie maksymalne rabaty można uzyskać przy zakupie Waszego towaru i jakie warunki trzeba spełnić, żeby je uzyskać?

Przy zakupach hurtowych stosujemy własny i wypróbowany system rabatów. Jest on uzależniony od kwoty, za jaką klient ma zamiar nabyć towar. I tak przy zakupach za 500,00 złotych netto można już uzyskać pierwszy rabat - 2%. Poniżej tabela naszych upustów:

500,00 zł - 2%

900,00 zł - 4%

1 500,00 zł - 6%

2 500,00 zł - 8%

4 000,00 zł - 10%

700,00 zł - 3%

1 200,00 zł - 5%

2 000,00 zł - 7%

3 000,00 zł - 9%

indywidualnie - inny

Większe rabaty są możliwe i ustalane są indywidualnie na podstawie pertraktacji i umów handlowych. Oczywiście dotyczy to BARDZO dużych zakupów. I należy wziąść pod uwagę termin realizacji zamówienia (patrz punkt 5).


3. HURT - Jak wysłać zamówienie przez Internet, aby uzyskać dodatkowy upust ?

W okresach promocyjnych można uzyskać dodatkowe 3 % upustu. O takiej możliwości powiadamiamy na naszych stronach w dziale AKTUALNOŚCI. Trzeba być zarejestrowanym klientem. Formularz rejestracyjny znajduje się tutaj: REJESTRACJA . Po przydzieleniu loginu i hasła klient ma dostęp do cenników przygotowanych w Excelu (MS Office). Wybrany formularz zamówienia należy ściągnąć na swój pulpit, wypełnić, ZAPISAĆ i przesłać do nas w formie załącznika na adres: birko@birko.com.pl


2. HURT - Czy wysyłacie również paczki za granicę?

Oczywiście. Najtańsze przesyłki są przez Pocztę Polską. Usługa POCZTEX gwarantuje odbiór towaru w ciagu czterech dni od nadania. Na przykład paczka o wadze od 9 do 10 kg do Europy (włącznie z całą Rosją i Izraelem) kosztuje 164 zł (około 45 / 60 $). Koszty pokrywa odbiorca i doliczamy go do faktury. Każdą przesyłkę traktujemy indywidualnie i wszystko uzgadniamy z klientem przed wysyłką. Gdy jest potrzeba odprawiamy towar w Urzędzie Celnym. Wtedy faktura nie zawiera podatku VAT.


1. HURT - Po ile sztuk pakowane są wasze wyroby?

Czapki pakujemy po 3 sztuki z rozmiaru, w różnych kolorach. Stroje kąpielowe, kapielówki oraz stojaki można kupować po 1 sztuce.


  Powrót na stronę główną