informacje dla prasy Powrót na stronę główną

2013-03-06

Od kilku lat firma nasza sponsoruje młodego sportowca - Michała Nowaczyka (r.1996). To uczeń SMS Zakopane, zawodnik snowboardu alpejskiego.

Fanpage Michała

"SNOWBOARD: Złoto i srebro Mistrzostw Polski Seniorów dla zawodników SMS Zakopane!

2013.03.06-06, Jurgów - Historycznego wyczynu dokonali uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem – nasi pierwszoroczni juniorzy Michał Nowaczyk oraz Oskar Kwiatkowski sięgnęli po odpowiednio złoty i srebrny medal snowboardowych Mistrzostw Polski Seniorów! Należy pamiętać, że obaj zawodnicy dopiero pierwszy rok rywalizują w kategorii juniorów, a pokonali całą krajową czołówkę seniorów. PSL – slalom równoległy rozegrano na najbardziej stromej trasie w Jurgowie. Stok był twardy, bramki bardzo podkręcone. W półfinale Michał Nowaczyk pokonał kadrowicza Tomasza Kowalczyka (absolwent SMS Zakopane), a Oskar Kwiatkowski nie dał szans Jędrzejowi Derdzie (wielokrotny medalista MP seniorów). W walce o złoto rywalizacja była niezwykle wyrównana, Oskar prowadził jeszcze kilka bramek przed metą, jednak Michał postawił wszystko na jedną kartę i pokonał szkolnego kolegę o zaledwie 0,01 s! Tak wyrównanego pojedynku finałowego nie było chyba  w historii polskiego snowboardu."